Eloqua Experts
Online kaliteli kumaş satın al - Printable Version

+- Eloqua Experts (http://eloquaexperts.com)
+-- Forum: My Category (http://eloquaexperts.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: My Forum (http://eloquaexperts.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Online kaliteli kumaş satın al (/showthread.php?tid=8)Online kaliteli kumaş satın al - Laplace - 10-13-2018

Poplin Kumaş Nedir?

Kumaş türleri arasında yer alan poplin nedir ve özellikleri nelerdir? Aşağıda verilen detaylardan kumaş hakkında bilgi alabilirsiniz.

Poplin Kumaş

Kumaş ilk olarak Akfil Tekstil tarafından üretilmiştir. Poplin isminin piyasada Akfil oalrak anılması da söz konusudur. Kumaş alacağınız zaman, iki isimden biri ile talep etmeniz yeterli olur. Kumaş dokusu ipeksidir. Kumaşın kalitesi, sık dokuması ile kanıtlanıyor. Dökümlü ve yumuşak bir yapıya sahip.

Kumaş içeriği; polyester, ipek, rayon gibi türlerden oluşuyor. Baktığınızda dokusunun son derece ipeksi olduğunu da görürsünüz. Sık dokunmuş olması kumaşın kalitesini arttırıyor. Özellikle gömlek türlerinde bu kumaşın kullanılmasının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Poplin kumaş kışlık giysi üretimi için uygundur. Sıcak tutma özelliği vardır. Hem ince hem de sıcak tutma özelliği olduğundan gömleklerde tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Şifon Kumaş

Kumaş türleri içinden adında sıkça söz ettiren şifon kumaş, genel olarak gömlek ve abiye elbiselerde tercih ediliyor diyebiliriz. Kumaşın yumuşak bir yapısı vardır. Renk seçenekler ve desen seçenekleri en çok olan kumaş türleri içinde sayılabilir. Kumaş olarak kullanım alanının geniş olması da önemlidir.

Tiril tiril bir yapıya sahip. Baktığınızda ince bir yapıdan oluştuğunu görürsünüz. İpek oranının yüksek olduğu şifon kumaşlarda doku son derece yumuşak olacaktır. Sağlamlık açısından şifon kumaşın dokuma yapısından kaynaklı hemen şekil verilebildiğini görebilirsiniz. Şifon ile sadece kıyafet değil, günlük kullanılabilecek farklı tekstil ürünleri de yapılıyor. Bunun için dilerseniz kullanmak adına şifon kumaş alabilirsiniz.

Müslin Kumaş

Evde belki en çok kullanılan kumaş türü müslin kumaştır. Çünkü çoğu zaman nevresim takımlarında, koltuk örtülerinde bu kumaş tercih edilir. Yapısı oldukça yumuşaktır. Bu sebeple müslin kumaşın nevresim takımlarında ve koltuk örtülerinde tercih edilmesi olağandır. Kumaşı aldığınızda yumuşak olduğunu ve dokuma işleminin özenle yapıldığını hissederseniz.

Seçenekleri en çok olan kumaş türleri arasında. Renk olarak ve desen olarak farklı türler oluşturulmuştur. Dilediğiniz gibi müslin kumaş çeşitleri arasından seçiminizi yaparak, günlük kullanabileceğiniz ürünleri elde edebilirsiniz. Hazır ürünlerin de bu kumaştan yapılmış olanlarını alabilirsiniz.